Grunt to…nauka! KZN przekazał działkę pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego we Wrocławiu.

Nowa szkoła i przedszkole dla 1200 dzieci – taki będzie efekt nieodpłatnego przekazania miastu –  przez Krajowy Zasób Nieruchomości – działki w rejonie ulicy Cynamonowej we Wrocławiu.

Na wrocławskim osiedlu Lipa Piotrowska powstanie nowa szkoła dla 1000 uczniów i przedszkole dla 200 maluchów. Dzisiaj (30 kwietnia br.) Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, podpisali akt notarialny umowy nieodpłatnego przekazania przez KZN gruntu położonego w północnej części Wrocławia, przy ul. Cynamonowej.

– Współpraca Krajowego Zasobu Nieruchomości z Miastem Wrocław to przykład modelowego partnerstwa administracji rządowej z samorządem – mówi wicepremier Jadwiga Emilewicz.

I dodaje: Liczę na to, że dzisiejsze podpisanie aktu notarialnego to początek wieloletniej, owocnej pracy na rzecz poprawy otoczenia mieszkańców.

A wiceminister rozwoju Robert Nowicki wskazuje: – To ważne dla nas wszystkich, żebyśmy żyli w przyjaznym środowisku , z dobrą infrastrukturą. Dzięki takim inwestycjom, jak ta we Wrocławiu, komfort życia w Polsce zdecydowanie się polepsza.

Przekazanie przez KZN gruntu pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na osiedlu Lipa Piotrowska to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności w zakresie realizacji infrastruktury edukacyjnej. To również dobry prognostyk do dalszego współdziałania z samorządem w zakresie programu Mieszkanie Plus, którego jesteśmy współrealizatorem – podkreśla Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński.

Bardzo dziękuję Pani Premier Jadwidze Emilewicz, Panu Ministrowi Robertowi Nowickiemu oraz Panu Prezesowi Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiejowi Druzińskiemu za dzisiejsze spotkanie. W tym trudnym czasie pokazujemy, że dobra współpraca rządu i samorządu przynosi piękne owoce – takim będzie zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 dzieci na północy Wrocławia, pomiędzy osiedlami Lipa Piotrowska i Widawa – zaznacza Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Nieruchomości (działki) usytuowane na terenie osiedla Lipa Piotrowska zostały włączone do Zasobu KZN w 2019 roku. Decyzję o ich przejęciu podjęto w oparciu o założenia programu Mieszkanie Plus, który przewiduje nie tylko budowę przystępnych cenowo mieszkań na długoterminowy najem, ale także zapewnienie łatwego dostępu do szkół, przedszkoli, żłobków, placówek medycznych i pozostałej infrastruktury społecznej. Kompleks działek położonych przy ul. Cynamonowej spełnia wszystkie te kryteria.

Przekazanie Gminie Wrocław gruntu pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego związane jest z dynamicznym rozwojem osiedli Lipa Piotrowska i Widawa, przy jednoczesnym braku infrastruktury oświatowej na wskazanym obszarze, a także dużym zainteresowaniem mieszkańców wybudowaniem placówki w tej lokalizacji. Dodatkowo działka, na której powstanie kompleks szkolno-przedszkolny sąsiaduje z nieruchomością KZN, gdzie w ramach realizacji programu Mieszkanie Plus projektowana jest inwestycja mieszkaniowa o szacowanej liczbie 175 lokali. Zapewnienie w obrębie bliskiego sąsiedztwa, placówek oświatowych dedykowanych najmłodszym mieszkańcom, z pewnością zwiększy atrakcyjność tej części Wrocławia.

Zasób KZN obejmuje aktualnie 122 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 900 ha. Do najbardziej zaawansowanych projektów prowadzonych przez KZN należą obecnie inwestycje planowane na terenie Częstochowy (ul. Wiolinowa), Tczewa (u zbiegu ulic Bałdowskiej i Myśliwskiej), Kalisza (ul. Melcera), Warszawy (ul. Gilarska), Parzniewa (ul. Solidarności i ul. Przyszłości) oraz Grodziska Mazowieckiego (ul. Żydowska). Szacunkowa liczba mieszkań, które mogą powstać w wyniku realizacji powyższych projektów, wynosi 4 886 lokali.

 

 

 

 

 

Język | Language
Skip to content