TVP3: W Rzeszowie w ramach rządowego programu ma powstać ok. 850 mieszkań

Na Podkarpaciu ma powstać spółka w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Udziałowcem w spółce będzie m.in. gmina Rzeszów. Jej zadaniem jest budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, przede wszystkim z myślą o rodzinach, których nie stać na zaciągnięcie kredytu na własne mieszkanie.

Rzeszowska spółka ma być trzecią w regionie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Ma wybudować co najmniej tysiąc mieszkań, w tym 850 w Rzeszowie na terenach przy ulicy Wołyńskiej. Pozostałe w okolicznych gminach, które do spółki przystąpią.

Samorząd Rzeszowa przygotował dokumentację na wykonanie, do końca 2025 roku drogi przy terenie planowanej inwestycji. Ma być ona przedłużeniem ulicy Wołyńskiej do ulicy Potokowej. Teren, na którym powstaną mieszkania należy do Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Teraz dla miasta najważniejsze jest zawiązanie spółki. Trwają rozmowy z okolicznymi samorządami, które miałyby zostać jej udziałowcami. Zainteresowane są m.in.: Dębica, Dynów i Kuryłówka. Prezydent Rzeszowa chce, żeby spółka powstała w ciągu trzech miesięcy. Rzeszowski ratusz zakłada, że rozpoczęcie budowy mieszkań będzie możliwe jesienią 2023 roku.

Więcej: W Rzeszowie w ramach rządowego programu ma powstać ok. 850 mieszkań (tvp.pl)

Język | Language
Skip to content