#SolidarnizUkrainą. Pracownicy KZN i SIMów przekazali sprzęt medyczny do szpitala we Lwowie

W Przemyślu odbyła się konferencja prasowa poświęcona współpracy Krajowego Zasobu Nieruchomości, Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM) oraz władz lokalnych na rzecz pomocy Ukrainie.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Pani dr Sofia Vyshynska – Kardiochirurg z Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego, pełnomocnik szpitala wojskowego nr 66 we Lwowie, Pan Arkadiusz Urban – Prezes KZN, Pan Wojciech Bakun – Prezydent Przemyśla, Pan Marek Iwasieczko – Wójt Gminy Medyka, Pan Adam Drozd – Prezes SIM Południe Sp. z o.o. oraz Pan Bartłomiej Janyga, wielki Szpitalnik Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II.

Podczas spotkania nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu medycznego dla szpitala wojskowego nr 66 we Lwowie. Zakupiony sprzęt – dwa ssaki medyczne, mobilny ultrasonograf  oraz asortyment medyczny o łącznej wartości 40 tys. zł- to efekt zbiórki pieniężnej zainicjowanej przez KZN, do której dołączyły Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe.

Sprzęt, który dr Sofia Vyshynska określiła mianem „najważniejszego do przeżycia”, pozwoli na szybką diagnozę już w drodze do szpitala. – Będzie ratował ludzkie życie naszym kolegom na froncie. Dziękujemy – dodała.

Wyrazy wdzięczności przekazał również dr Andrzej Ratycz, kardiochirurg ze szpitala we Lwowie. – Dziękuję w imieniu całego szpitala jak i wszystkich lekarzy na Ukrainie. Polska jest dziś naszym ogromnym przyjacielem i wielkim wsparciem. Dziś ten sprzęt trafia do Lwowa, jutro na front – zadeklarował.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przekazanie sprzętu medycznego, tak niezwykle potrzebnego w obecnym czasie na Ukrainie – dodał Wojciech Bakun, Prezydent Przemyśla.

Tej pomocy nie da się ocenić. Dziękuję Polakom za wsparcie. Miliony ludzi uciekło z domów i nie ma dokąd wrócić. Bardzo cenimy to, co Polska dla nas robi. Nigdy tego nie zapomnimy – stwierdziła obecna na konferencji Ketino Ravluk, przedsiębiorca ze Lwowa.

– Nadzwyczajna sytuacja w jakiej się znaleźliśmy wymaga podjęcia zdecydowanych działań na wielu płaszczyznach. Krajowy Zasób Nieruchomości jako instytucja publiczna czuje się w obowiązku, by w tym trudnym czasie wesprzeć swoich wschodnich sąsiadów. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzięki zaangażowaniu pracowników KZN oraz SIM, lwowski szpital otrzyma sprzęt, który – mamy nadzieję – uratuje zdrowie i życie wielu osób – powiedział Arkadiusz Urban, Prezes KZN. I dodał – Chciałbym serdecznie podziękować moim podwładnym, prezesom i pracownikom Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się dołączyć do naszej akcji. Jestem niezmiernie wdzięczny za Państwa poświęcenie, okazane serce i energię włożoną w pomoc drugiemu człowiekowi. Nie chcemy trafiać z pomocą w próżnię. Dziś przekazujemy konkretną pomoc w konkretne miejsce.

Rycerze św. Jana Pawła II także starają się wspierać inicjatywy pomocowe dla Ukrainy. Obecny na konferencji Bartłomiej Janyga z Instytutu Działalności Religijnej przyznał, że obecnie szukają instytucji gotowych do pomocy na terenie całego kraju. – Dzięki otwartości serca Prezesa Arkadiusza Urbana i pracowników KZN, udało nam się w bardzo krótkim czasie sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych mobilne USG – powiedział.

W akcję pomocy Ukrainie prowadzoną przez KZN włączyły się także spółki SIM KZN Łódzkie oraz SIM KZN Toruński, które przekazały dary rzeczowe.

Język | Language
Skip to content