SIM KZN Wielkopolska rozpoczął działalność

W Wielkopolsce przybędzie co najmniej 900 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Taki plan stawiają przed sobą przedstawiciele 19 gmin, które wraz z KZN, powołały kolejną Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową.

W skład nowej spółki wejdzie aż 18 gmin z województwa wielkopolskiego: Bojanowo, Dąbie, Kaczory, Kazimierz Biskupi, Krobia, Krotoszyn, Krzywiń, Miejska Górka, Mieścisko, Ostrowite, Ostrzeszów, Pleszew, Rawicz, Słupca gmina wiejska, Słupca gmina miejska, Sompolno, Trzcianka, Wolsztyn, oraz gmina Człopa z zachodniopomorskiego.

Na ten moment zaplanowanych jest wybudowanie około 900 mieszkań. Jak jednak zaznacza Arkadiusz Urban, nie jest to ostateczna liczba. Takich lokali może powstać więcej, jeżeli tylko będzie na nie zapotrzebowanie oraz znajdą się grunty, na których będzie można rozpocząć nowe inwestycje.

W ramach SIM-KZN Wielkopolska zbudujemy ponad 900 mieszkań. Mam nadzieję, że w przyszłości ten wolumen wzrośnie, zwłaszcza, jeżeli będziemy mieli możliwość zaadoptowania i stworzenia warunków dla uchodźców z Ukrainy.

– powiedział Arkadiusz Urban.
Język | Language
Skip to content