Głos Wielkopolski: Powstanie 900 tanich mieszkań w Wielkopolsce!

Około 900 dostępnych cenowo mieszkań zostanie wybudowanych na terenie Wielkopolski w ramach powołania nowej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Wielkopolska. Kto może w nich zamieszkać?

W skład nowej spółki wejdzie aż 18 gmin z województwa wielkopolskiego: Bojanowo, Dąbie, Kaczory, Kazimierz Biskupi, Krobia, Krotoszyn, Krzywiń, Miejska Górka, Mieścisko, Ostrowite, Ostrzeszów, Pleszew, Rawicz, Słupca gmina wiejska, Słupca gmina miejska, Sompolno, Trzcianka, Wolsztyn, oraz gmina Człopa z zachodniopomorskiego.

To już dwudziesty czwarty SIM, który zakładamy, a drugi w Wielkopolsce. Kapitał zakładowy wynosi blisko 57 milionów złotych. Mamy też wsparcie od rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat BGK

To już dwudziesty czwarty SIM, który zakładamy, a drugi w Wielkopolsce. Kapitał zakładowy wynosi blisko 57 milionów złotych. Mamy też wsparcie od rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat BGK

– mówi prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban.

Dodaje też, że pomimo stale rosnących cen, mieszkania te wciąż będą dostępne dla wszystkich ze względu na umiarkowaną wysokość czynszu, niższą od tej na wolnym rynku.

To bardzo dobry pomysł, bo jest skierowany do ludzi, którzy w jakiś sposób są wykluczeni. Są to osoby, mówiąc kolokwialnie, za bogate na lokale komunalne, a za biedne na kredyty. Myślę, że tacy mieszkańcy znajdują się w każdej gminie i z zadowoleniem przyjmą taką inicjatywę

– podkreśla Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Na ten moment zaplanowanych jest wybudowanie około 900 mieszkań. Jak jednak zaznacza Urban, nie jest to ostateczna liczba. Takich lokali może powstać więcej, jeżeli tylko będzie na nie zapotrzebowanie oraz znajdą się grunty, na których będzie można rozpocząć nowe inwestycje.

Symboliczne pierwsze wbicie łopaty ma odbyć się już wiosną przyszłego roku w Ostrzeszowie. Zaplanowano tam pięćdziesiąt mieszkań.

Przypomnijmy, że pierwszy SIM KZN założony na terenie Wielkopolski powstał w 2021 roku i obejmował m.in. Czempiń, Gniezno, Kalisz, Kępno, Oborniki, Pobiedziska, Powidz, Środę Wielkopolską i Konin.

Źródło: Powstanie 900 tanich mieszkań w Wielkopolsce! | Głos Wielkopolski (gloswielkopolski.pl)

Język | Language
Skip to content