SIM na Mazowszu

Dziś na Mazowszu ruszyła pierwsza, pilotażowa kampania informacyjna Krajowego Zasobu Nieruchomości. Można o nas usłyszeć w radiu i przeczytać w gazetach.

Na Mazowszu powołaliśmy już dwie spółki SIM, które łącznie mają w planach budowę ponad półtora tysiąca mieszkań. Obecnie pracujemy nad powołaniem kolejnych spółek, które również zajęłyby się budową mieszkań dla osób, które mają tak zwaną zdolność czynszową, ale nie mają zdolności kredytowej.

PROCES ZAWIĄZYWANIA SPÓŁKI/BUDOWY MIESZKAŃ:

  1. Podpisanie porozumienia KZN z samorządem (wymiana dokumentów, rozpoczęcie prac koncepcyjnych oraz przygotowanie umowy spółki),
  2. Powołanie nowego SIM lub przystąpienie do istniejącego
  3. Przygotowanie inwestycji (m.in.: wydanie pozwoleń na budowę, ogłoszenie przetargu, przygotowanie inwestycji)
  4. Nabór i kwalifikacja wniosków osób zainteresowanych objęciem mieszkań (za pierwszy etap naboru, ustalenia kryteriów odpowiada gmina)
  5. Budowa
  6. Przekazanie kluczy do mieszkań

Spółki powołane na Mazowszu:

SIM Mińsk Mazowiecki sp z o.o. razem z KZN współtworzą miasto i gmina Mińsk Mazowiecki. W planach jest budowa
544 lokali mieszkalnych.

Miasto Mińsk Mazowiecki przedstawiło koncepcję osiedla POLIGON. Wytyczne projektowe zostały opracowane dla terenu o pow. ponad 18 ha i zakładają: stworzenie przyjaznych i bezpiecznych przestrzeni wspólnych, rozwiązania sprzyjające nawiązywaniu kontaktów społecznych, budynki wyposażone w odnawialne źródła energii, zarezerwowanie działki na przedszkole i żłobek, znaczącą powierzchnię terenów zieleni, a także przekazanie mieszkańcom części terenu do samodzielnego zagospodarowania zielenią w formie ogródków warzywnych. Na sąsiadujących terenach planowane jest powstanie szkoły, budynku KRUS, budynku Policji.

SIM Północne Mazowsze sp. z o.o Wspólnicy: KZN, Baboszewo, Ciechanów, Czernikowo, Glinojeck, Płońsk, Pułtusk, Sierpc i Załuski. Szacunkowe plany inwestycyjne: 1000 lokali mieszkalnych.

Język | Language
Skip to content