Kielce też czekają na mieszkania

Miasto Kielce, Główny Urząd Miar i Krajowy Zasób Nieruchomości – 23 marca odbyły się rozmowy dotyczące budowy nowych, dostępnych cenowo mieszkań na terenie Kielc.

W spotkaniu wzięli udział: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego pani Renata Janik, prezydent Kielc pan Bogdan Wenta, prezes Głównego Urzędu Miar pan prof. Jacek Semaniak, dyrektor generalny Głównego Urzędu Miar pan Piotr Ziółkowski oraz wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości pan Michał Sroka.

Rozmowy dotyczyły współpracy ww. instytucji w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) na terenie Kielc – spółki, której zadaniem będzie budowa nowych, dostępnych cenowo mieszkań. SIM to jeden z elementów planu polityki mieszkaniowej prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

W ramach programu samorządy otrzymały możliwość skorzystania z nowych narzędzi finansowania inwestycji i budowania mieszkań dla osób, które mają tak zwaną zdolność czynszową, ale nie mają tak zwanej zdolności kredytowej.

By nowe projekty mogły zostać zrealizowane powołano Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki z niego służyć będą finansowaniu części lub całości wydatków niezbędnych na rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowej. Miasto Kielce, w ramach przystąpienia do SIM, może otrzymać wsparcie z RFRM w wysokości do 3 milionów złotych.

Język | Language
Skip to content