14 gmin to 14 inwestycji mieszkaniowych. Ogłaszamy SIM KZN Zachodni

Krok po kroku realizujemy zamierzone cele. Dziś z dumą możemy ogłosić podpisanie pierwszej umowy Spółki SIM na zachodzie Polski. To oznacza że w najbliższej przyszłości wybudujemy tam 1600 dostępnych cenowo mieszkań dla polskich rodzin.

Czempiń, Gniezno, Kalisz, Kargowa, Kępno, Konin, Międzyrzecz, Oborniki, Powidz, Pobiedziska, Słubice, Środa Wielkopolska, Strzelce Krajeńskie, Świebodzin – to 14 gmin, które wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości postanowiły założyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową „KZN – Zachodni”. Gminy wniosą do spółki po 3 miliony złotych każda, w sumie 42 mln zł, oraz grunty.

Krajowy Zasób Nieruchomości już wyposażył Spółkę w grunty – wniósł aportem czterohektarową działkę w Kaliszu, wycenioną na ponad 9 milionów złotych. Za dwa tygodnie (w drugiej połowie maja) KZN planuje wnieść do Spółki kolejne trzy działki. W Strzelcach Krajeńskich Krajowy Zasób Nieruchomości posiada ponad dwuhektarową nieruchomość o wartości niemal 1,5 mln zł, w Powidzu działkę o powierzchni 7 tysięcy metrów (315 tys. zł), a w Międzyrzeczu hektar ziemi wyceniany na ponad 1 mln złotych. To dopiero początek. Planowane jest bowiem włączanie do Spółki SIM kolejnych gruntów pozyskanych przez Krajowy Zasób Nieruchomości.

Na wymienionych wyżej terenach planujemy budowę około 1600 mieszkań w systemie domów wielorodzinnych. Według prognoz symboliczne wbicie łopaty powinno odbyć się już w drugiej połowie 2022 roku. Najbardziej zaawansowane prace w przygotowaniach do rozpoczęcia inwestycji mają Kępno i Gniezno. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze klucze zostaną wręczone najemcom już pod koniec 2024 roku.

Język | Language
Skip to content