Więcej tanich mieszkań na wynajem – KZN podpisał porozumienie z gminą Boguchwała

Kolejne przystępne cenowo mieszkania w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa mają powstać na Podkarpaciu.    9 czerwca b.r. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol podpisali porozumienie o współpracy. Strony zobowiązały się do wzajemnej kooperacji poprzez wymianę informacji, materiałów i dokumentów, zwłaszcza w zakresie dotyczącym nieruchomości Zasobu KZN położonej na terenie gminy Boguchwała.

Na działce o powierzchni blisko 10 ha, usytuowanej przy ul. Kasprowicza może powstać ok. 1 062 mieszkań o średniej wielkości 48,27m2. Przewiduje się, że ze względu na wielkość inwestycji, zostanie ona podzielona na kilka etapów.

– Podpisany dokument jest zwieńczeniem d­ynamicznych rozmów pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a gminą Boguchwała. Wierzę, że to formalny początek bardzo dobrej współpracy, która już niebawem zaowocuje realizacją wspólnych inwestycji mieszkaniowych – powiedział Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński.

Boguchwała to gmina o dużym potencjale rozwojowym. Liczymy, że współpraca z Krajowym Zasobem Nieruchomości pozwoli stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową w ramach programu Mieszkanie +. To szansa dla wszystkich chcących znaleźć przyjazne miejsce do życia, w szczególności dla osób młodych, rodzin, osób, których ze względu na ograniczenia finansowe nie stać na mieszkania dostępne w komercyjnej ofercie – podkreślił Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

Zasób KZN obejmuje aktualnie 122 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 900 ha. Do najbardziej zaawansowanych projektów prowadzonych przez KZN należą obecnie inwestycje planowane na terenie Częstochowy (ul. Wiolinowa), Tczewa (u zbiegu ulic Bałdowskiej i Myśliwskiej), Kalisza (ul. Melcera), Warszawy (ul. Gilarska), Parzniewa (ul. Solidarności i ul. Przyszłości) oraz Grodziska Mazowieckiego (ul. Żydowska). Szacunkowa liczba mieszkań, które mogą powstać w wyniku realizacji powyższych projektów, wynosi 4 886 lokali.

Język | Language
Skip to content