Pierwsza łopata na Mazowszu wbita!

  • 30 września 2019 roku rozpoczęła się budowa 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim
  • Osiedle przy ulicy Klonowej powstaje we współpracy PFR Nieruchomości z lokalną firmą PHU Partner
  • Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2021 roku.

Mieszkanie Plus przy Klonowej to dwa budynki o niskiej, 4-piętrowej zabudowie, w których zaprojektowano 138 lokali. Elewacja bloków będzie utrzymana w jasnej, szaro-białej kolorystyce, a przestronne loggie – w tonacji drewna. Lokale na najwyższej kondygnacji będą wyposażone w tarasy z widokiem na otaczającą zieleń. W przestrzeniach miedzy budynkami zaplanowano strefy rekreacyjne z alejkami spacerowymi i starannie zaprojektowaną zielenią. Na osiedlu znajdzie się też duży, bezpieczny plac zabaw. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 36 miejsc naziemnych.

Na 138 zaprojektowanych tu lokali, zdecydowaną większość stanowią 2 i 3-pokojowe; z odrębną kuchnią lub aneksem. Przewidziano także kilka kawalerek. Metraż lokali 2-pokojowych waha się od 35 do 55 mkw., a 3-pokojowych: od 46 do 66 mkw.

Osiedle jest położone w bliskim sąsiedztwie (ok. 500 metrów): licznych przedszkoli, żłobków i szkół. Pod ręką są dwa sklepy spożywcze i supermarket. W promieniu kilometra znajduje się poczta i 4 przychodnie zdrowia.

W ciągu 4 minut można dojechać z ul. Klonowej do drogi krajowej nr 92. To najszybsze połączenie z Warszawą dla zmotoryzowanych; dojazd do ul. Ostrobramskiej zajmuje 50 minut. Zwolennicy komunikacji miejskiej mają do dyspozycji przystanek autobusowy zaledwie 250 metrów od osiedla, a także stację kolejową (Mińsk Mazowiecki Anielina) w odległości 750 m., z której dojazd do centrum Warszawy zajmuje 45 minut.

 

Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski:

Cieszę się, że Mieszkanie Plus, którego budowę dziś rozpoczynamy, jest pierwszym na Mazowszu i jest właśnie tu, w tak pięknym miejscu jakim jest Mińsk Mazowiecki. Serdeczne gratulacje dla PFR Nieruchomości. Niektórzy mówią, że ten program wolno się rozkręca, ale wielkie przedsięwzięcia gospodarcze potrzebują czasu, aby dojść do rozmachu. Właśnie takim przedsięwzięciem są programu mieszkaniowe. Mieszkanie Plus to program na wiele lat.

 

Maria Koc, Wicemarszałek Senatu

Bardzo dużej części naszego społeczeństwa nie stać aby zakupić mieszkanie na rynku komercyjnym, ale także maja zbyt wysokie dochody aby starać się o mieszkanie komunalne, czy też socjalne. Dlatego tak ważny jest program, który zapełni tę lukę i spowoduje, że te rodziny będą mogły skorzystać z programu mieszkań o charakterze czynszowym. Zachęcamy włodarzy innych miast, bo współpraca z samorządami jest naprawdę ważna, zachęcamy aby śmiało wkraczali w ten program. Mam nadzieję, że za przykładem Mińska Mazowieckiego, tej dobrej współpracy z inwestorami i realizatorami tego programu, uda się rozszerzyć ten program na inne miejscowości.

 

 

Wicewojewoda mazowiecki, Sylwester Dąbrowski 

Jako wojewodowie uczestniczymy w wielu spotkaniach na temat różnych inwestycji, na temat różnych potrzeb mieszkańców. Oczywiście pilne są drogi i inne inwestycje, ale młodzi ludzie pytają przede wszystkim czy będą mieli możliwość startu, które gwarantują mieszkania. Nie mogą go zakupić bo jak wiadomo młodzi ludzie Rozpoczynają dopiero swoją przygodę życiową, pracę. Bardzo się cieszę, że to tu w Mińsku Mazowieckim powstaje pierwsze mazowieckie Mieszkanie Plus.

 

Marcin Jakubowski, Burmistrz Mińska Mazowieckiego 

To wielkie szczęście dla Mińska Mazowieckiego, że to właśnie tu rusza program Mieszkanie Plus. W Mińsku dzięki zaradności przedsiębiorców, deweloperów mieszkań buduje się dużo, ale cały czas mamy ogromnie potrzeby dla tych mieszkańców, których nie stać na kredyt, nie stać na to aby zaistnieć gdzieś na komercyjnym rynku mieszkań, dlatego Mieszkanie Plus, to spełnienie marzeń wielu mieszkańców Mińska Mazowieckiego na swoje mieszkanie, na kawałek swojego miejsca do życia.

 

Włodzimierz Kocon, Wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego

W tym roku obchodzimy 95-lecie polskiego banku rozwoju- banku, który od początku swojego działania ma wpisaną misję wspierania rozwoju społeczno- gospodarczego kraju. Zyskiem dla banku nie jest sam pieniądz. Zyskiem dla banku jest rozwój Polski. Tak jak Gdynia, czy Centralny Okręg Przemysłowy przed wojną, tak dziś bank wspiera wszystkie inwestycje przyczyniające się do rozwoju Polski. W wymiarze mieszkalnictwa z wielką satysfakcją witam rozpoczęcie tej inwestycji w Mińsku Mazowieckim, bo to jest kolejny wymiar realizowania przez Bank Gospodarstwa Krajowego swojej misji wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego. Ten rozwój jest realizowany dla ludzi i dzięki ludziom. Za dwa lata niemal 140 rodzin będzie cieszyć się z kluczy do tych mieszkań. Dla mnie jako osoby reprezentującej instytucję finansującą takie przedsięwzięcia największą satysfakcją jest zobaczyć uśmiech tych, którzy wreszcie będą mieli swoje mieszkanie.

 

Jacek Struk, PHU Partner

Mamy doświadczenie na rynku nieruchomości, budujemy nie tylko tu, w Mińsku Mazowieckim, ale także w Pruszkowie, Warszawie, czy Legionowie. Znajomość mazowieckiego rynku nieruchomości daje nam tę przewagę, że znamy potrzeby lokalnych społeczności. W miejscu, w którym stoimy, powstaną dwa budynki mieszkalne o łącznej liczbie 138 mieszkań. Całość będzie wyposażona w niezbędną infrastrukturę techniczną i drogową. Ta inwestycja na 138 mieszkań jest częścią dużego projektu – docelowo ma tu powstać osiedle Anielin na 10 tys. mieszkańców. Ten projekt jest niezwykle ważny dla firmy PHU Partner, dzięki współpracy z PFR Nieruchomości poszerzamy nasza ofertę na rynku mieszkaniowym dając alternatywę mieszkańcom. Cieszymy się, że zyskujemy partnera, który jest publicznym, pewnym podmiotem.

 

Mirosław Barszcz, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A. 

To bardzo piękny dzień dla naszej firmy. To, że dzisiaj tutaj stoimy to jest wspaniały dowód na to, że współpraca może przynosić naprawdę rewelacyjne efekty. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie współpraca wszystkich tu obecnych – gdyby nie rząd, który nas od początku wspierał, gdyby nie parlament, który uchwalił wszystkie niezbędne przepisy, gdyby nie BGK, które dysponuje dopłatami do czynszu, czy w końcu gdyby nie samorząd i PHU Partner. Każdy dołożył swoją cegiełkę. To dzięki nim możemy mówić o tych uśmiechniętych ludziach, którzy już za dwa lata wprowadzą się do 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej. A Mieszkanie Plus jest potrzebne – w ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy ankiety w Radomiu i mamy już 2 tys. zgłoszeń osób zainteresowanych zamieszkaniem w jednym ze 124 Mieszkań Plus w tej lokalizacji.

W całym województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji – wśród nich znajdują się działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Mińsku Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie. W stolicy planuje się budowę osiedla Nowe Jeziorki, które pomieści blisko 3 tysiące nowoczesnych mieszkań. Pracownie AMC Andrzej M. Chołdzyński i 22 Architekci opracowały koncepcję architektoniczną i urbanistyczną. Obecnie PFR Nieruchomości oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

Język | Language
Skip to content