Tanecznym krokiem w stronę Mieszkania Plus w Dębicy

Wczoraj na Rynku w Dębicy odbyła się kolejna z cyklicznych “Potańcówek z Burmistrzem”. W imprezie wzięły udział ekspertki Krajowego Zasobu Nieruchomości. Wydarzenie okazało się świetną okazją, by porozmawiać z mieszkańcami o programie Mieszkanie Plus w kontekście inwestycji, która już niebawem powstanie w Dębicy przy ul. Ratuszowej.

Na niespełna 1,5 hektarowej działce powstanie osiedle z czterema trzypiętrowymi blokami, które pomieszczą lokale od jedno- do czteropokojowych. Przewidziano 13 kawalerek, 86 mieszkań dwupokojowych, 97 trzypokojowych oraz 5 lokali czteropokojowych. Średnia powierzchnia mieszkań to 50 mkw.

Działka przy ulicy Ratuszowej ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przedszkole oraz szkoła, do których przynależy boisko sportowe. Z kolei w promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, żłobki, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także dom kultury, park miejski, aquapark i lodowisko.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to trzeci kwartał 2019 roku.

Język | Language
Skip to content