Mieszkanie Plus w Gdyni: Wiecha zawisła nad pierwszym budynkiem

Prace budowlane w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus idą w Gdyni pełną parą. Pierwszy z budynków nowo powstającego osiedla osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Z tej okazji 18 stycznia 2018 roku zawieszono na szczycie budynku tradycyjną wiechę.

Budowę172 nowoczesnych mieszkań na wynajem zainaugurował w Gdyni premier Mateusz Morawiecki w lipcu 2017 roku. Na około 1,5 hektarowej działce położonej w południowej części dzielnicy Wielki Kack powstaje sześć czterokondygnacyjnych bloków i 224 miejsca postojowe.

– Blisko pół roku temu, kiedy premier Mateusz Morawiecki wbił pierwszą łopatę pod powstające tu osiedle, podkreślał, że program budowy dostępnych cenowo mieszkań na wynajem jest priorytetem polskiego rządu – stwierdził Witold Słowik, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju. – Szybkie tempo prowadzonych tu prac napawa optymizmem. Realizacja programu Mieszkanie Plus to krok w kierunku podniesienia standardu życia i wyrównania szans wielu polskich rodzin. Dlatego ten projekt traktujemy ze szczególną uwagą.

Na obecnym etapie ruszają prace instalacyjne w pierwszym z budynków, po których rozpocznie się krycie dachu oraz wykańczanie elewacji. Równolegle prowadzone są działania związane z zamykaniem stanów surowych pozostałych pięciu budynków. Trwają również prace nad sporządzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Kaczych Buków. Docelowo ma tam powstać dzielnica mieszkaniowa i pełna infrastruktura społeczna.

–  Program Mieszkanie Plus to bardzo ważny projekt dla Gdyni. Jesteśmy świadkami powstawania zupełnie nowej dzielnicy i jako samorząd chcemy zadbać o stworzenie nowoczesnego, przyjaznego dla rodzin miejsca do życia – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Chcemy wspierać wszystkie sektory budownictwa i cieszymy się, że ten projekt rozwija się w naszym mieście. Tempo prac jest imponujące. Będzie to inwestycja, która w najbliższym czasie dostarczy jeden z pierwszych zasobów w ramach tego programu. Przed nami kolejne realizacje, pod które już dzisiaj przygotowywane są tereny w naszym mieście.

Budowę mieszkań finansuje fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus. Celem spółki jest wzmacnianie potencjału ogólnopolskiego rynku mieszkaniowego poprzez realizację inwestycji o istotnym znaczeniu dla lokalnych społeczności.

– Chcemy przyczynić się do zwiększenia się podaży mieszkań na krajowym rynku – przekonywał Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Dziś ponad milion polskich rodzin nie ma szans na wynajem lub kupno własnego mieszkania, a wiele z nich mieszka w lokalach o niskim lub skrajnie niskim standardzie. Finansując budowę wysokiej jakości budynków – takich jak w Gdyni – przywracamy rodzinom godne warunki do życia.

BGK Nieruchomości realizuje inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu, Kępnie i Katowicach. Łącznie w budowie znajduje się około 1,7 tysiąca mieszkań, a około 15 tysięcy jest w przygotowaniu.

Język | Language
Skip to content